Mozaik Terrazzo Uygulaması

Agregası doğal taslardan oluşan çimento bazlı Mozaik Terrazzo zemin bizlere sonsuz seçenek imkanı sunan desen ve anolama şekilleri yapılabilir. Aynı zamanda sanatsal görüntülere de dönüşebilen Betaş Mozaik Terrazzo yerinde dökme kaplamadır.

Mozaik Terrazzoyu güçlendirmek için içerisine özel çimento, elyaf, fiber, mineral katkılar ve sıvı akışkanlaştırıcılar kullanılır. Mozaik Terrazzo dökülecek alan, kodunda ve çok temiz olmalıdır. Zemin 160-200 barlık su tabancaları ile temizlenir. Terrazzo ile alt zeminin aderansını sağlamak için epoksi bağlayıcı, taraklama veya ankrajlama yapılır.

mozaik terrazzo
Yerinde dökülen Mozaik Terrazzo ilk pirizini aldıktan sonra ıslak telis yada reçine bazlı kür malzemesi ile kürleme işlemi titizlikle yapılır.

Mozaik Terrazzo Zemin

GENEL ÖZELLİKLER

MOZAİK TERRAZZO ZEMİN PARLATILMASI

Mozaik Terrazzo zemin yeterince prizini aldıktan sonra silim ve parlatma işlemine geçilir. Bu işlem profesyonel makinalarla üç kademe olarak metal elmas ile yapılırken delik, gözenek ve kuş gözleri için özel dolgu malzemeleri olarak kullanılır. Zemin üst yüzey mukavemetini artırmak için ise lityum silikat sıvı yüzey sertleştirici uygulanır

Mozaik Terrazzo parlatılması
Mozaik Terrazzo örnekleri

UYGULAMA ALANLARI

ZENGİN UYGULAMA ALANLARI

Ürünlerimizi pek çok farklı alanlarda farklı model ve yaklaşımlarla kullanabilir ve yaşam alanınızı daha zengin gösterebilirsiniz.

MOZAİK TERRAZZO ZEMİN

İnsan sağlığına ve çevreye zararlı hiçbir öğe içermez.
Sağlam, uzun ömürlü, sağlıklı ve güzeldir.
Temizlik maddelerine dayanıklıdır.
Alüminyum, pirinç gibi metaller kullanılarak veya çıtalama yöntemi ile soğuk derz oluşturularak uygulanabilir.
Zeminin kullanım amacına uygun bir tekstür verilebilir.
Yerinde dökme mozaik yüzeyler isteğe göre mat, yarı mat, parlak, honlanmış vb. dokularda sonlandırılabilir.

Mozaik silimi ve parlatma işlemi kesinlikle bir yüzey kaplama yöntemi değildir. Beton zemine çevreye zararlı hiçbir kimyasal uygulanmaz. Bu yüzden tamamen çevre dostu, çok uzun ömürlü ve ekonomik zeminler elde edilebilir.

MOZAİK PARLATMA UYGULAMASININ AVANTAJLARI NELERDİR?

01.
Sağlamlık

Tek uygulamada yüzeyin ömrü boyunca dayanıklılık sağlar.

02.
Yenilik

Yüzey tozumalarını tamamen engellediği gibi mozaik zeminlerin nefes almasına da olanak verir. Nemin hapsetmesini engeller.

03.
Yüzey Teknolojisi

Mozaik mekanik olarak elmaslarla bir kere parlatıldığında, herhangi bir kaplama malzemesi gibi soyulması veya kalkması söz konusu değildir.

04.
Dikkat Çeken Parlaklık

Parlaklığını çok çok uzun süre korur. Parlatıldıktan sonra cila veya parlatıcı kimyasal kullanılmasına gerek yoktur.

05.
Kolaylık

Uygulaması kolaydır ve uygulama sırasında zemin kullanılmaya devam edilebilir. Örneğin bir fabrika, depo, otopark, veya büyük süpermarketlerin mozaik zeminleri parlatılırken, zemin kullanılmaya devam edilebilir.

06.
Sağlıklı

Kokusuzdur ve uçucu organik bileşikler içermez.

07.
Ekonomik

Işığı yansıtma özelliği sayesinde aydınlatma masraflarını %40'a kadar azaltır.

Videoyu oynat

Mozaik Terrazzo Zemin Resim Galerisi

Betaş İnşaat taahhüt ticaret makine ltd. Şti.